ההיסטוריה

מלון בל בוטיק פועל מסוף שנות השבעים במבנה אקלקטי ייחודי ברחוב הירקון, אשר נבנה בשנות העשרים של המאה הקודמת. המבנה עוצב ותוכנן בסגנון הבנייה האקלקטי הבינלאומי, שמאפיין את הבנייה בתל-אביב של אותה תקופה, ואשר משלב אלמנטים של מזרח ומערב.

כבר בשנותיה הראשונות הפכה תל אביב למוקד התרבות העברית בישראל ובתי הקפה שלה המו סופרים, משוררים ושחקנים. אזור רחוב הירקון המשיק לחוף ימה של ת"א ובו שוכן המלון, היווה חלק מהמרכז השוקק. קירבתו לטיילת, ששופצה בשנות השמונים והפכה את רצועת החוף לאזור פעילות ובילויים מרכזי, שומרת עליו עד היום במוקד חיי הפנאי של העיר.

על מנת לשמור על ערכה ההיסטורי והתרבותי של העיר, פתחה עיריית תל-אביב בתכנית לשימור מבנים, שבה לקח חלק גם מלון בל בוטיק. התכנית מקיפה את מבני 'העיר הלבנה', שהוכרזה בשנת 2003 על ידי אונסק"ו כאתר מורשת תרבות עולמית, וכן מבנים בסגנון הבינלאומי.

מלון בל בוטיק שופץ ושומר לאחרונה במסגרת התכנית, לפי המסורת האדריכלית בה נבנה, באמצעות הטכניקות המתקדמות ביותר. המלון מאחד חדש וישן: העושר התרבותי, אווירת החופש, השילוב והפתיחות שמאפיינים את הסגנון האקלקטי ו"העיר הלבנה", יחד עם הקדמה, ההנאות והבילויים שמציעה תל-אביב של היום.