חמאם טורקי

נחזור קצת אחורה בזמן ונספר את מקורו של החמאם הטורקי.
הכל התחיל ביוון העתיקה ובאימפריה הרומית ב"בתי המרחץ" שם היה נהוג לטהר, לרחוץ את הגוף, לקיים שיחות ומפגשים חברתיים ולהירגע לאחר קרבות או אימונים מפרכים. שנים לאחר מכן הומצא "החמאם הטורקי" ע"י האימפריה העות'מאנית ובעקבות כיבושם של מדינות אירופה החמאם התפשט בכל מדינות המערב והפך פופולארי עד היום.
אנחנו בספא בל בוטיק, שילבנו בין העיצוב האותנטי מתקופת האימפריה העות'מאנית לעיצוב חדשני ומרענן, לוחות השיש הלוהטים עם מבנה הקשתות, כאשר במרכז החדר מיטת טיפולים ייחודית לעיסוי אינטנסיבי ומפנק. לצד המיטה יש ספסלים משיש, ברזים לאורך הקירות וקיר פסיפס ייחודי המשרה יופי, בריאות ובעיקר רוגע.

אז איך מתבצע הטיפול בחמאם?
החוויה בחמאם מתחילה בטבילה במי קרח, זו על מנת לכווץ את כלי הדם ולהגביר את הסירקולציה התוך וורידית. המטופל נכנס לחדר וחווה שטיפה ראשונית זו, לאחר מכן נשכב על מזבח השיש החם והמטפל מתחיל בפעולת חיטוי וניקוי העור בקרצוף הגוף עם מלח וסבון ארומטי, המוכר גם כ"פילינג".
לאחר הניקוי היסודי המטופל מקבל עיסוי ייחודי ומפנק עם שוט זרי קש המוכר גם כ-"ביזיין".
ה"ביזיין" היא טכניקת הצלפה במטופל לאורך כל גופו, מטרת הביזיין היא להאיץ את זרימת הדם, לרכך את השרירים ואף עוזר בהגברת המטבוליזם בגוף.
לבסוף, המטפל מעסה בשמן חם את שרירי הגוף ומבצע טיפול רקמות עמוק ויסודי לכל הגוף ועפ"י צורך המטופל, היתרון של המזבח החם הינו בריכוך השרירים ובהרפייתם.
חשוב לציין שכל זה קורה בחדר בטמפרטורה של 40 מעלות צלזיוס.

חוויה כבר אמרנו?
לתיאום טיפול צרו קשר בתחתי העמוד.

משך הטיפול: 45 דק'
עלות הטיפול: 350 ₪